Poviete si – o topánkach už viem snáď všetko a popísalo sa toho veľa. Načo ďalší blog o nich?

Ďalší blog o topánkach sme pre vás pripravili pretože viac než čokoľvek iné hovorí o tom, prečo zainvestovať do dobrých topánok, ktoré okrem toho, že vám dlhšie vydržia, tým ostaným o vás povedia viac, než myslíte, predovšetkým teraz v lete, keď svoju pozornosť automaticky viac venujeme tomu, čo si oblečieme a obujeme, alebo čo nosi tí druhí.

Samozrejme, treba hneď na začiatku povedať, že neexistujú „najlepšie“ topánky na trhu. Každý má svoj individuálny vkus i potreby a to, čo funguje u jedného, nemusí vždy fungovať u druhého. Najdôležitejšie je nájsť topánky, ktoré dobre sedia na nohe, v ktorých sa cítite pohodlne, a ktoré vás netlačia.


Na čo myslíme pri výbere „tých pravých“?

Zdravie správna klenba, výstelka, či použitý materiál, z ktorého je obuv vyrobená. To všetko ovplyvňuje aká zdravá je topánka, ktorú máme obutú. Zdravá topánka logicky ovplyvňuje aj zdravie nášho chodidla.

Pohodlie už dávno neplatí rovnica, že pohodlná obuv je zásadne nenositeľná, škaredá a pre ľudí s ortopedickými nedostatkami. Práve naopak. Pohodlné a kvalitné vie byť sexi, a prezrádza o majiteľovi, že je náročný a vie čo chce. Zároveň platí, že spoločenské topánky môžu byť pohodlné a sandále, či šľapky môžu vyzerať reprezentatívne, stačí len kúpiť tie správne.


Kvalita materiálu a vypracovania nepodceňujeme materiál z ktorého je obuv vyrobená, čím dlhšie topánky nosíme, tým viac je tento faktor viditeľný.

Menej je viac jednoduchosť materiálu, neprekombinovanosť, klasika. Nevtieravá farebnosť a príjemné na pohľad je presne to, čo hľadáme.


Obnosené topánky štatistiky hovoria, že jedna z vecí, ktorá naozaj vie pokaziť prvý dojem pri stretnutiach sú obnosené topánky. Niekdy býva naozaj tažké rozlúčiť sa so svojim obľúbeným párom topánom, avšak pokiaľ vieme, ako na to, výber nového páru môže byť jednoduchší, ako by sa nám zdalo.


Na záver ponúkame niekoľko zaujímavých faktov o topánkach, o ktorých ste iste netušili:

– Až do 18. storočia sa dámske topánky od pánskych nijak nerozlišovali

– Čižmy, v ktorých kráčal Neil Armstrong po Mesiaci, dodnes krúžia vesmírom

– Až do 19. Storočia boli ľavá a pravá topánka úplne rovnaké