Prehupli sme z dlhej zimy do takmer leta, v ktorom kladieme oveľa väčší dôraz na doplnky k oblečeniu. 

Pánska móda, na rozdiel od tej dámskej, neponúka veľké množstvo doplnkov k oblečeniu, o to viac treba preto vyberať na základe kvality a vkusu. Výhodou kvalitne vybraných doplnkov je ich životnosť a nadčasovosť. 

Dnes sa zameriame na jednoznačne najrozšírenejší pánsky doplnok – pánsky opasok. Kožený, koženkový, látkový, vybíjaný, výrazný, či nenápadný, značkový, alebo bez zvučného mena, možností výberu je skutočne mnoho.  

Opasok, ako aj iné doplnky, prípadne ich kombinácia sú i vďačným darčekom. Pri výbere opaska ako darčeka odporúčame mať predstavu o vkuse obdarovaného, rovnako ako o jeho mierach. 

Samozrejme, i opasky podliehajú módnym trendom. Tu však voľbu necháme na vás. Dovoľte nám však zhrnúť pár základných pravidiel, ktorých sa pri výbere opaska držať. 

Príležitosť, pre ktorú je pánsky opasok určený

Opasok vyberáme na základe oblečenia, ku ktorému ho plánujeme kombinovať, rovnako sa ho snažíme prispôsobiť k ostatným zložkám vášho oblečenia ako topánky, etue či taška a aktovka, no dokonca i k tak nenápadnému detailu ako kožený remienok na hodinkách. Elegantné či formálne opasky by mali pôsobiť decentne a vkusne, pri príležitostiach neformálneho charakteru môžete uzdu vášho vkusu povoliť trochu viac a definovať tak váš stýl. 

Materiál opaska

Materiál opaska volíme podľa materiálu nohavíc. Pri formálnom oblečení rezonuje kvalitná koža, alebo brúsená koža, pri rifliach či menčestrákoch je priestor pre výber oveľa širší a dalo by sa povedať, že takmer všetko je dovolené. Nezabudnite, že váš opasok prezrádza i čo – to o vašej osobnosti. 

Správna veľkosť opaska – dĺžka a šírka

Základom výberu správneho opaska je optimálne zvolenie jeho šírky a dĺžky. Pri výbere dĺžky treba byť opatrný – tá sa totiž mení v závislosti od výšky sedu nohavíc. Preto sa ľahko môže stať, že dĺžka opaska pre jedny nohavice nemusí sedieť nohaviciam iným. Čo sa týka určenia veľkosti, čiže šírky pánskeho opaska, tu sa orientujeme obvodom pása. Veľkosť samotného opaska je však určená vzdialenosťou medzi začiatkom spony a stredovou dierkou na opasku. 

V prípade, že máte akékoľvek pochybnosti spojené s výberom toho správneho opaska či už pre vás, alebo osobe vám blízkej, je to veľmi jednoduché – napíšte nám a my vám radi poradíme, a dokonca doladíme i ďalšie potrebné doplnky.